Гинган препъна гостуващия Олимпик (Марсилия) в битката му за второто място и участие в Шампионската лига следващия сезон. Двата тима направиха зрелищно равенство 3:3 на „Стад Рудуру” в среща от 37-ия кръг на френската Лига 1.

Валер Жермен (2) и асистиралият му Флориан Товен (14) след пас на Лукас Окампос осигуриха комфортен аванса за марсилци. Клеман Грение (42, 52-дузпа) с голове малко преди почивката и след нея изравни за 2:2, а гостите останаха в намален състав след директен червен картон на вратаря им Стив Манданда. От последвалия 11-метров наказателен удар Джими Бриан (70-дузпа) направи пълен обрат в полза на домакините. Все пак Марсилия се добра до точката след втори гол в мача на Флориан Товен (81), разписал се този път след асистенция на Буна Сар.

След това реми марсилци остават четвърти със 74 точки, колкото има и третият Монако, и изостават на една след втория Олимпик (Лион), който също като монегаските не е изиграл мача си от този кръг. Монако приема утре Сент Етиен, а Лион гостува на Страсбург в срещи от 22:00 часа българско време. Гинган е десети с 47 точки преди останалите двубои от кръга.