Българският национал Андрей Гълъбинов се превърна в герой за Ливорно при успеха над Катания с 4:2. Дербито на 18-ия кръг на Серия „Б” се превърна в истински спектакъл с главен герой Гълъбинов.

Нападателят се появи в игра в 60-ата минута при резултат 1:2. Малко по-късно бе в основната на пълния обрат, като бе точен за 3:2 в 79-ата минута с неспасяем удар с левия крак. Само минута по-рано другата резерва на домакините Джeфересон бе изравнил.

До края на срещата тосканците вкараха и четвърти гол и записаха важна победа по пътя към водещите места в първенството.

Осмата победа за сезона на Ливорно изведе тима на трето място с актив от 29 точки, докато лидер е Карпи с 36 точки. Катания остана с 20 малко над зоната на изпадащите.