Авелино, с българския си голмайстор Андрей Гълъбинов, постигна десета победа от началото на сезона в Серия “Б”, след като надделя с 2:1 при домакинството на Падова.

Домакините поведоха в резултата с гол на Арини в 4-та минута. Падова изравни в 11-та минута след попадение на Мелкиори. Арини донесе победата на Авелино в 68-та минута.

Андрей Гълъбинов започна като титуляр за домакините, но бе сменен в 65-та минута от Сончин под аплодисментите на 10 000 тифози на стадион “Партенио”.

24-годишният Андрей има осем гола от началото на сезона в Серия "Б". 6 попадения повече има Марко Манкосу (Трапани), който е на върха в голмайсторската листа с 14 гола. Леонардо Паволети (Варезе) е с 13. Българинът се изравни с бившия национал на Италия Масимо Макароне от Емполи, който също има 8 на сметката си.

Авелино събра 37 и заема третото място. Лидер с 40 е Палермо, а втори е Емполи с 39 точки.