Андрей Гълъбинов вкара гол за равенството 1:1 на Реджина с лидера Кремонезе в мач от 32-ия кръг на Серия "Б" в Италия. 33-годишният български нападател беше резерва и влезе в 77-ата минута, когато отборът му изоставаше с 0:1. Само три минути след появата на терена Гълъбинов изравни с точно изпълнена дузпа.

В 50-ата минута за Кремонезе се разписа Даниел Чофани.

Кремонезе остава на първата позиция в класирането, като вече е с 60 точки. Втори е Лече с 59, а трети е Пиза с 58, като тосканци имат шанс още до края на деня да излязат начело в подреждането. Реджина заема 12-ото място с 44 точки.

В същото време друг български нападател - Атанас Илиев, бе в стартовия състав на Асколи при домакинската победа с 1:0 срещу Порденоне. Бившият играч на Ботев (Пловдив) беше сменен в 60-тата минута, а пет минути преди края дойде и попадението, дело на Федерико Баскирото. Асколи заема шестата позиция с 52 точки, докато Порденоне остава на последното 20-о място с 14.

Българският защитник Андреа Христов пък остана на пейката за Козенца, който загуби с 1:2 от Парма.

Утре борещият се за влизане в Серия "А" Монца, където играе Валентин Антов, гостува на Комо.