Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава да блести по терените в Италия. 24-годишният голмайстор отбеляза осмото си попадение за Авелино от началото на сезона в Серия "Б". Гълъбинов наказа и Реджина, носейки точката на тима си в двубоя от 20-ия кръг, завършил наравно 1:1.

Таранът се разписа от дузпа в 57-ата минута, разстрелвайки стража на домакините Дзандрини с неспасяем удар в левия ъгъл.

Преди това ветеранът Давиде Ди Микеле беше извел Реджина напред още във 2-ата минута.

След днешното си осмо попадение Гълъбинов остана на 5 гола зад Марко Манкосу (Трапани) и Леонардо Паволети (Варезе), които са на върха в голмайсторската листа с по 13 гола. Българинът обаче се изравни с бившия национал на Италия Масимо Макароне от Емполи, който също има 8 на сметката си.

С прибавената точка Авелино събра 34 и заема 4-ото място. Също с толкова е и Пескара. Лидер с 37 е Палермо, а втори е Емполи с 36 точки.