Андрей Гълъбинов продължава с отличните си изяви по терените в Италия, реализирайки 13-ото си попадение от началото на сезона в Серия "Б". Българинът вкара гол при важната победа на Авелино с 2:0 над Специя. 25-годишният таран откри резултата в 23-ата минута, след като пое топката с бедро и бе точен с левия крак. Съотборникът му Шиавон в 31-ата минута удвои преднината на домакините.

За Авелино това е 14-а победа от началото на сезона, като тимът остава в битката за плейофите. С головете си Гълъбинов води тима към така мечтаното класиране в Серия "А".

Победата остави шансове на Авелино да се класира за плейофа, чийто победител се изкачва в елита. Тимът от Южна Италия има вече 55 точки от 38 кръга и заема 8-ото място. Лидерът Палермо вече си гарантира връщането в Серия "А" преди седмица, а Емполи е много близо до същото след няколко години във втора дивизия. Авелино е един от всичките 6-7 кандидати за третата квота.