Българският нападател Андрей Гълъбинов се отличи с гол и асистенция за Новара при победата с 4:1 над Виртус Ланчано в мач от 16 кръг на Серия „Б”.

Двата тима получиха по един червен картон още през първото полувреме. Гонсалес остави домакините с човек по-малко в 17-ата минута, а Бачинович от Виртус Ланчано беше отстранен малко преди почивката.

Родригес даде аванс на Новара в 51-ата минута, но четвърт час по-късно Падован изравни. Фараджо възстанови преднината на домакините в 77-ата минута, а две минути по-късно Гълъбинов реализира петия си гол за сезона.

Три минути преди края Кораца оформи крайното 4:1 след асистенция на българския нападател. С този успех Новара запази четвъртото си място в Серия „Б” с актив от 28 точки.