Българският национал Андрей Гълъбинов изигра поредния си силен мач за Новара. Нападателят вкара гол и подаде за първия на Федерико Македа при важната победа с 3:2 в гостуването на доскорошния лидер Фрозиноне. Двубоят бе от 36-ия кръг на Серия "Б". Гълъбинов отново игра пълни 90 минути. Той се разписа в 35-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Македа. Бившият играч на Манчестър Юнайтед бе открил резултата в 12-ата минута, когато Гълъбинов му асистира. Третото попадение отново бе дело на Македо - 1:3 в 64-ата минута.

Успехът запази шансовете на Гълъбинов и съотборниците му да се класират за плейофите, където ще могат да се борят за последното място, даващо право на участие в Серия "А". Новара е десети с 50 точки, Фрозиноне е втори с 62. Лидер в Серия "Б" е СПАЛ с 67 точки.