Българският таран Андрей Гълъбинов за поредна година се разписа на старта в Серия "Б". Той игра 90 минути при равенството 2:2 с Трапани. Централният нападател на Новара започна като титуляр в домакинството с Трапани, а в 9-ата минута вече бе в прегръдките на своите съотборници. Голмайсторът даде аванс на северняците след страхотно изпълнение на фаул от 30 метра, като прати топката в горния десен ъгъл на гостите. Попадението е негово 15-о за отбора след 13-те в дебютния му сезон. Де Ченко изравни за южняците в 24-ата минута.

Фараго върна лидерството на Новара в 54-ата минута. Гълъбинов подаде на Сансоне, който стреля, но стражът Гуериери изби. При добавката Паоло Фараго вкара за 2:1. Домакините пропуснаха да вкарат трети гол, което се оказа фатално, тъй като в 91-ата минута получиха изравнителен. Точен за тима на Серсе Козми бе Ферети, който оформи крайното 2:2 с глава.