Българският национал Андрей Гълъбинов се отличи с гол и асистенция за Новара при победата с 2:1 над Асколи като гост в мач от 19 кръг на италианската Серия „Б“.

Гълъбинов откри резултата в петата минута след асистенция на Пабло Гонсалес. Това беше седми гол за българина от началото на сезона. Две минути преди почивката ролите се размениха и Андрей Гълъбинов подаде за гола на аржентинеца.

В 52-ата минута Асколи остана с човек по-малко заради червения картон на Алберто Алмичи. Въпреки това домакините върнаха едно попадение чрез Никола Беломо, който се разписа в 65-ата минута от дузпа.

Никола Виола гарантира успеха на гостите с гола си минути преди края. С шестата си поредна победа Новара излезе на трето място в класирането с 37 точки, колкото има и вторият Каляри. Лидер е Кротоне с 41. Асколи е 20-и със 17 точки.