Агенция БЛИЦ продължава да улеснява своите читатели, предоставяйки им възможност да наблюдават всичко от света на спорта. Само с нашия екип може да гледате директно всякакви спортове от различни точки на планетата.

Акцентът днес е върху футболните мачове от Европа, сред които има не малко българско участие. Начало дават Динамо (Москва) и ЦСКА (Москва). Ако за домакините Станислав Манолев не бъде титуляр, то със сигурност за "армейците" ще започне Георги Миланов. Дербито на руската столица е от 12:30 ч. Два часа по-късно пък Селтик гостува на Абърдийн. За "детелините" може да играе Александър Тонев въпреки наказанието от седем мача заради расизъм срещу защитника на домакините Шей Логан. Грандът обжалва решението на ФА, което не бе подкрепено с доказателства, и това дава право на нашия сънародник да изпълнява задълженията си.

По същото време пък играе и друг национал. Илиян Мицански и Карлсруе гостуват на Гройтер Фюрт в среща от Втора Бундеслига на Германия. Четвърт час по-късно пък стартира двубоят между Краснодар и Рубин на Благой Георгиев. В 16 часа Палермо на Ивайло Чочев приема Удинезе. Българският халф е в групата и не е изключено да се появи на терена предвид ангажимента му към националния отбор на България за мача с Малта.

Два часа по-късно Монако на Димитър Бербатов гостува на Сент Етиен. Таранът поднови тренировки в началото на седмицата и не е изключено да се появи най-малко след почивката.

Освен българското участие и интересните футболни мачове, очаквайте и картина от Гран при на Бразилия от календара на Формула 1.