Срещата между Лацио и Наполи от междинния 23-ия кръг в италианската Серия „А” бе прекратен през втората част за четири минути заради расистки скандирания от феновете на „орлите”. В крайна сметка гостите от Неапол спечелиха с 2:0 на „Олимпико” в Рим, а Лацио е наказан да играе следващите две домакинства без публика и трябва да плати в глоба в размер на 50 000 евро.

Расистките възгласи, заради които съдията Масимо Ирати прекрати срещата, бяха насочени срещу тъмнокожия защитник на Наполи Калиду Кулибали. Феновете на Лацио обаче са известни с подобни прояви и от предишни години.

„Благодаря на колегите ми, клуба и нашите фенове за голямата подкрепа срещу грозните възгласи”, сподели след мача засегнатият Кулибали.

„Трябва да направим комплимент на съдията, защото ситуацията беше неприятна”, коментира пък треньорът на Наполи Маурицио Сари.