Челси е нарушил правилата за финансов феърплей в периода между края на 2023 и 2024 година, обяви УЕФА. Според информация от BBC, Астън Вила и Барселона също са в сходна ситуация.
Лондонският клуб се е съгласил на споразумение с европейската футболна асоциация и е определил цели за спазване на правилата в бъдеще. В рамките на споразумението, Челси ще бъде глобен с 69 милиона паунда. Ще има и четиригодишен период за прилагане на новите финансови ограничения.
Освен това, клубът ще получи допълнителна санкция в размер на 9,4 милиона паунда за нарушаване на правилото относно съотношението на разходите в състава.