“Българският” Амкар постигна втора поредна победа и вече е на 11-о място в класирането на руската Премиер лига. Тимът от Перм днес надигра като домакин Динамо (Москва) с 3:1. В състава на Амкар като титуляри започнаха Захари Сираков, който се отчете с жълт картон и Георги Пеев, както и бившият нападател на Левски Жеан Карлос. Пеев обаче бе сменен в 78-ата минута, след като получи контузия.

В състава на Динамо (Москва) резерва остана българинът Цветан Генков. Головете за победителите вкараха Жиляев в 6-ата минута, Белоруков в 11-ата и Гришин в 23-ата минута. Почетното попадение за московчани реализира Денис Колодин в 66-ата минута.

След този успех Херо може да си поеме глътка въздух, след като вече се намира на 11-о място в класирането с 14 точки. Българският специалист започна изключително лошо сезона и руските медии побързаха да обявят, че може да бъде сменен. Следващият мач на Амкар е на 19 юли у дома срещу Локо (Москва)./БЛИЦ