Уест Хям най-после постигна победа. След три поредни загуби във Висшата лига тимът на Дейвид Мойс надделя с класическото 3:0 срещу един от конкурентите си в битката за оставане в английския елит - Саутхемптън.

Още до почивката "чуковете" стигнаха до комфортния аванс от 3:0 за радост на верните си привърженици. В 13-ата минута Жоао Марио откри резултата, след което Марко Арнаутович на два пъти опъна мрежата на "светците". 28-годишният австриец бе точен в 17-ата минута и в четвъртата от добавеното време на първата част.

През втората част не падна нов гол и Уест Хям заслужено спечели. След успеха "чуковете" скочиха до 14-ата позиция с 33 точки, докато Саутхемптън е в зоната на изпадащите с 28 (на 18-ото място).

Нюкасъл също стигна до трите точки срещу друг тим, борещ се за оцеляване в елита - Хъдърсфийлд, измъквайки победата с 1:0. В герой за "свраките" се превърна Айосе Перес, който бе точен в 80-ата минута.

Нюкасъл е на 12-ото място с 35 точки, докато Хъдърсфийлд е 16-и с 31.