2018 година във футболна Англия започна с голово равенството между отборите на Брайтън и Борнемут. Срещата на "Амекс" завърши при резултат 2:2.

Още в петата минута Изкуердо намери Кнокаерт, който на празна врата вкара първия гол за 2018 година във Висшата лига. Гостите от Борнемут успяха да изравнят в края на първото полувреме, когато Ибе центрира в полето на Барйатън, а Кук с глава прати топката в мрежата.

Веднага след началото на второто полувреме Изкуердо записа втора асистенция, след като намери отлично Глен Мъри, а той без проблем вкара за 2:1.

Борнемут обаче не се предаде и успя да стигне до точката. Изравнителното попадение падна в 79-ата минута, когато Калъм Уилсън бе на точното място пир дълго разбъркване и малко случайно успя да прати топката в мрежата за крайното 2:2.

Брайтън заема 12-ото място в класирането с 23 точки, докато Борнемут е 13-и с 21.