Иван Иванов вкара гол за Алания при равенството 1:1 със Сатурн в мач от 30 кръг на руската Примиер лига. Ремито обаче не бе достатъчно тимът от Владикавказ да запази мястото си в елита, тъй като Амкар завърши 0:0 с ЦСКА (Москва).

Иван Иванов откри резултата в 13-ата минута и даде надежди на Алания, че може да запази мястото си в Премиер лигата. Зелао обаче изравни в 32-ата минута. До края на мача нов гол не падна и клубът от Владикавказ изпадна.

Иван Иванов и Иван Стоянов играха цял мач за Алания, който завърши шампионата с 30 точки. Със същия актив финишира и Амкар, който запази мястото си в елита заради по-добра голова разлика.

Тимът от Перм направи 0:0 с вицешампиона ЦСКА (Москва). Захари Сираков и Георги Пеев започнаха като титуляри за клуба си, а Мартин Кушев се появи в игра четвърт час преди края. Срещата на стадион “Звезда” се игра при изключително тежки условия и непрекъснат снеговалеж.

Българският национал Чавдар Янков се отчете с гол за Ростов при загубата с 1:3 като гост на Том. Двубоят бе без значение, тъй като и двата тима не се бореха за нищо. Дори имаше варият мачът да бе отменен заради изключително ниските температури и силният снеговалеж.

Тодор Тимонов не игра за Анжи при победата с 3:1 като гост на Спартак (Налчик). Успехът гарантира на клуба от Махачкала оставането в Премиер лигата, дори и ако Амкар и Алания бяха спечелили своите срещи./БЛИЦ

16.Сибир 30    4   8 18 34- 58 20

Заб.: Шампионът Зенит и ЦСКА (Москва) се класират директно в груповата фаза на Шампионската лига, а Рубин ще играе квалификации. Спартак (Москва) и Локомотив (Москва) ще участва в квалификациите за групите на Лига Европа. Алания и Сибир изпадат, Кубан (Краснодар) и Волга (Нижни Новгород) влизат в Премиер лигата.