Българският нападател на Ростов Ивелин Попов се отчете с гол и получи приза за играч на мача срещу Спартак (Москва). Попето, който е с капитанската лента,  и съотборниците му обаче отстъпиха с 1:2.

Двубоят започна отлично за гостите от Ростов и в 13-ата минута те поведоха. Алексей Йонов получи пас и пусна успоредно на голлинията, а Ивелин засече топката във вратата за 0:1.

В 33-ата минута Евгений Чернов изрита Заурбек Плиев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Максимилиан Филип и той не сгреши при изпълнението на наказателния удар - 1:1.

В последната минута на редовното време Динамо успя да направи пълен обрат след втора дузпа. Филип отново стреля от 11-те метра и вкара победния гол за своя – 2:1.

В деветата минута на продължението и Ростов получи правото да изпълни дузпа, но ударът на Йонов бе спасен от вратаря на Спартак.

С тази победа Динамо се изкачи до 7-ата позиция с актив от 21 точки. Ростов остават трети с 30.