Рекордьорът по титли Малмьо спечели шведското футболно първенство за 23-и път след успех над досегашния лидер Елфсборг с 1:0 като домакин в двубой от последния 30-и кръг на шампионата.

Единственото попадение в мача бе дело на Исак Киесе-Телин от дузпа в 57-ата минута.

Двата състава се изравниха на върха в класирането с по 64 точки, но Малмьо изпревари съперника си спечели титлата с по-добра голова разлика.

Мачът обаче беше помрачен от хаотични сцени. Началото на второто полувреме се забави с около час. Първо се запали предпазна мрежа пред сектора за гости, вероятно заради използвана пиротехника.

След това феновете на домакините запалиха многобройни факли, което задейства противопожарната система и бе извикана пожарната.

Отборът на Елфсборг пропусна шанс да си осигури трофея предпоследния кръг, когато направи равенство 2:2 като домакин на изпадащия Дегерфорс преди седмица.

Миналогодишният шампион Хекен завърши на трето място с 57 точки.