Парма и Фиорентина не се победиха в двубой от първи кръг на италианската Серия А, завършил при резултат 1:1. Румънецът Денис Ман откри за домакините, а Кристиано Бираги изравни четвърт час преди края с много красив гол от фаул.

„Дуковете“ започнаха доста по-силно от гостите и на два пъти затрудниха сериозно Пиетро Терачано в първите минути. „Ла Виола“ отвърна след четвърт час игра, когато новото попълнение Андреа Колпани шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе отразен от вратаря Зион Сузуки.

Точно в средата на полувремето Парма откри резултата. Националът на Румъния Денис Ман не остави шансове на Терачано с отмерен шут от 15-16 метра.

Фио се активизира в края на частта, но Колпани и Мойс Кийн не успяха да възстановят паритета на „Енио Тардини“.

През второто полувреме гостите от Флоренция наложиха сериозен натиск и в 71-вата минута опасен удар на Додо профуча край вратата на Парма.

Точно 4 минути след опита на бразилеца резултатът стана 1:1. Капитанът на флорентинци Кристиано Бираги бе точен след перфектно изпълнен свободен удар от малък ъгъл.

В 83-ата минута на срещата Фиорентина остана с 10 души на терена, след като бранителят Марин Понграчич бе изгонен за втори жълт картон. Въпреки червения картон на хърватина, Парма не успя да материализира численото си предимство.