Манчестър Юнайтед приема Челси в мач, който може да излъчи шампиона на Висшата лига. Точно това се случи и преди година. "Сините” се наложиха с 2:1 над "Олд Трафорд” и изместиха "червените дяволи” от първото място, като не изпуснаха челната позиция до края на сезона.

Една днешна победа на Юнайтед ще донесе на тима на Сър Алекс шампионската титла, докато успех на отбора на Анчелоти ще го изкачи на първото място в класирането два кръга преди края.

На 3 април 2010 г. Манчестър Юнайтед имаше точка аванс пред Челси на върха на таблицата. В ранен мач от кръга обаче "сините” спечелиха с 2:1 на "Олд Трафорд”, като второто им попадение бе много спорно. Дидие Дрогба се разписа за 2:0 в 80-ата минута, като пое топката докато е в засада. Само минута след това Федерико Македа върна един гол за Юнайтед.

До края на миналия сезон Манчестър Юнайтед имаше на разположение още пет кръга, за да чака грешка на Челси. Такава дойде в 35 кръг, "сините” загубиха от Тотнъм. Кръг преди това обаче "червените дяволи” направиха равен с Блекбърн и това означаваше, че три кръга преди края на шампионата двата тима ще бъдат разделени от една точка в полза на лондончани. До последния тур от първенството нито един двата отбора не допусна грешка и Анчелоти изведе Челси до титлата още в първата си година начело на тима./БЛИЦ