Халфът на норвежкия елитен Од Гренланд Йоне Самуелсен реализира уникален гол с глава от около 50 метра при домакинската победа на своя тим с 3:1 срещу Трьомсьо в среща от 24-ия кръг на норвежкото първенство.

В добавеното време на срещата след изпълнение на корнер и разбъркване пред вратата на Од Гренланд защитниците успяха да изчистят. При последвалата бърза контраатака на домакините защитник на Од Гренланд изсипа топката в предни позиции, но бранител на Трьомсьо игра с глава. За нещастие на гостите обаче топката бе посрещната с глава от Самуелсен, който я насочи в опразнената врата на Трьомсьо, след като стражът Маркус Салман се бе включил в предни позиции за изпълнението на корнера, от където тръгна всички.

Иначе Трьомсьо, който е сред кандидатите за титлата този сезон в Норвегия, поведе в резултата след автогол на Мортен Феванг в 16-ата минута, но домакините осъщшествиха пълен обрат след попадения на Хавард Сторбек в 27-ата минута и същият този Феванг от дузпа в 48-ата минута.

След победата си Од Гренланд се изкачи на осмо място с 35 точки, докато Трьомсьо е на втора позиция с 42 пункта.