Интер спечели с 1:0 градското дерби с Милан, което беше част от 17 кръг на Серия “А”. “Нерадзурите” стигнаха до успеха с гол в края на Родриго Паласио и продължават да нямат загуба от “росонерите” вече пети пореден мач (4 успеха и едно равенство).

Милан имаше надмощие в началото на мача, но след 15-ата минута Интер създаде две голови положения чрез Фреди Гуарин и Юто Нагатомо. В 29-ата минута Ханданович спаси удар на Кака, а при добавката Поли не уцели празната врата. Съдията не даде дузпа за “нерадзурите” за фаул на Сапата срещу Родриго Паласио.

В началото на втората част Жонатан стреля право в Абиати, а Ханданович с една ръка парира удар на Марио Балотели. Абиати спаси удар на Нагатомо, а Балотели не успя да уцели вратата при пас на Кака от фаул. След това Интер упражни натиск и Абиати отрази удар на Паласио.

В 86-ата минута аржентинецът все пак откри резултата. Той се разписа с пета, засичайки ниско центриране на Фреди Гуарин отдясно. В добавеното време Милан остана с човек по-малко, след като Съли Мунтари получи директен червен картон за неспортсменска проява срещу Здравко Кузманович.

Интер – Милан 1:0
1:0 Родриго Паласио (86)

Интер: Самир Ханданович, Хавиер Санети (68-Здравко Кузманович), Жонатан, Роландо, Уго Кампаняро, Юто Нагатомо, Жуан, Естебан Камбиасо (82-Мауро Икарди), Фреди Гуарин, Сафир Тайдер (57-Матео Ковачич), Родриго Паласио
Треньор: Валтер Мацари

Милан: Кристиан Абиати, Даниеле Бонера, Кристиан Сапата, Кевин Констант (46-Урби Емануелсон), Матия де Шилио, Кака, Съли Мунтари, Найджъл де Йонг, Андреа Поли (86-Джампаоло Пацини), Рикардо Сапонара (76-Алесандро Матри), Марио Балотели
Треньор: Масимилиано Алегри

Милано, “Джузепе Меаца”
Съдия: Паоло Силвио Мацолени
Жълти картони: Фреди Гуарин, Жуан, Роландо (Интер); Матия де Шилио, Кевин Констант, Найджъл де Йонг, Марио Балотели (Милан)
Червен картон: 90+3 - Съли Мунтари (Милан)

Inter 1-0 AC Milan | Highlights | by radiacm

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
21.12.13
19:00 ч.
Ливорно - Удинезе 1:2
0:1 Николас Лопес (11), 1:1 Лука Силигарди (32), 1:2 Тома Юрто (65)
21.12.13
21:45 ч.
Каляри - Наполи 1:1
1:0 Нене (9), 1:1 Гонсало Игуаин (19-дузпа)
Аталанта - Ювентус 1:4
0:1 Карлос Тевес (6), 1:1 Макси Моралес (15), 1:2 Пол Погба (46), 1:3 Фернандо Йоренте (75), 1:4 Артуро Видал (79)
22.12.13
16:00 ч.
Верона - Лацио 4:1
1:0 Лука Тони (5), 1:1 Лукас Билия (27), 2:1 Хуан Мануел Итурбе (44), 3:1 Ромуло (63), 4:1 Лука Тони (78)
22.12.13
16:00 ч.
Рома - Катания 4:0
1:0 Мехди Бенатия (18), 2:0 Матиа Дестро (55), 3:0 Мехди Бенатия (59), 4:0 Жервиньо (80)
22.12.13
16:00 ч.
Сампдория - Парма 1:1
1:0 Едер (44), 1:1 Алесандро Лукарели (64)
Торино - Киево 4:1
0:1 Сирил Теро (9), 1:1 Чиро Имобиле (45+2), 2:1 Чиро Имобиле (65), 3:1 Джузепе Вивес (80), 4:1 Алесио Черчи (90+2)