Aтлетико (Мадрид) разби Осасуна с 5:0 като гост в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. С победата „дюшекчиите“ вече са четвърти, на две точки пред Реал Сосиедад и на толкова зад Севиля.

Головата фиеста стартира в 27-ата минута, когато Жоао Феликс се възползва от рикоширалата топка и я вкара в горния десен ъгъл, а в 56-ата минута португалецът отбеляза втория си гол в мача след асистенция на Диего Коща. Ситуацията бе разгледана от ВАР, но решението на Рикардо де Бургос Бенгоечеа остана непроменено.

В 79-ата минута Маркос Йоренте направи самостоятелен пробив и с удар в долния ляв ъгъл направи резултата класически. Три по-късно Алваро Мората получи превъзходен пас и с плътен удар реализира четвърти гол за Атлетико, а в 88-ата минута Яник Ферейра Караско бе изведен отлично от Маркос Йоренто и с хладнокръвен удар оформи крайния резултат.