Италия нанесе тежко поражение на Франция, печелейки с 3:1 дербито на вечерта в Лигата на нациите. "Адзурите" губеха след едва 13 секунди игра, но с обрат през второто полувреме си тръгнаха с трите точки от Париж. Това беше и първа победа след 16 години на италианците над този съперник извън Европейски или Световни финали.

Още с първата си атака "петлите" откриха резултата, след като Брадли Баркола се възползва от грешка в защитата на италианците.

В 30-ата минута обаче Федерико Димарко възстанови равенството.

След почивката гостите бяха значително по-активните и закономерно стигнаха до обрат. Той дойде в 51-ата минута след страхотна контра, завършила с попадение на друг играч на Интер Давиде Фратези.

Близо четвърт час преди края грешка на "петлите" доведе до трети гол в тяхната врата. Тогава Джакомо Распадори беше най-съобразителен, нанасяйки трети удар по домакините.

До края срещата се доиграваше и нови голове не паднаха.

Така Италия оглави своята група в лига "А". В следващия мач "адзурите" гостуват на Израел, докато Франция отново е домакин, този път на Белгия.