Полският Стал Миелец, където играя българите Алекс Колев и Божидар Чорбаджийски, се спаси от изпадане в последния кръг на Екстракласа.

Стал водеше борба до последно с Подбешкидзе, като един от двата отбора трябваше да изпадне. Тимът на българите се нуждаеше от равенство, за да се спаси. И го постигна драматично срещу Шльонск Вроцлав, който пък успя да се класира за Лига Европа.

Срещата завърши при резултат 1:1, като домакините отр Вроцлав поведоха още в 7-ата минута с попадение на Мажински. В третата минута на добавеното време Янковски се разписа за Стал и донесе спасителната точка.

Колев и Чорбаджийски бяха титуляри, като защитникът бе сменен с нападател в 85-ата минута при резултат 0:1, а юношата на Левски остана на терена до 95-ата минута, когато бе заменен с цел бавене на време.