Колумбия спечели бронзовите медали от Копа Америка, след като се наложи с 3:2 над Перу. Нападателят Луис Диас вкара два гола за успеха, като при едното попадение получи асистенция от вратаря Камило Варгас. Финалът на турнира е тази нощ между домакина Бразилия и Аржентина на „Маракана“ в Рио де Жанейро.

Перу откри резултата на „Естадио Насионал Мане Гаринча“ в столицата Бразилия, когато точно преди почивката Йошимар Йотун получи хубав пас от Кристиан Куева и прехвърли Варгас. Колумбия изравни в 49-ата минута. Хуан Куадрадо изпълни фаул, а топката мина през средата на стената и покрай вратаря Педро Гайесе.

„Кафеджийте“ осъществиха обрат в 66-ата, след като Варгас изрита топката над защитата на съперника и намери Диас, който се озова в чиста позиция срещу Гайесе и се разписа с лекота с десния крак. Осем минути преди края роденият в Италия перуански нападател Джанлука Лападула изравни с глава след центриране на корнер. В четвъртата минута на добавеното време Диас донесе победата на Колумбия с удар извън наказателното поле.

КОЛУМБИЯ – ПЕРУ 3:2
0:1 Йотун (45), 1:1 Куадрадо (49), 2:1 Диас (66), 2:2 Лападула (82), 3:2 Диас (90+4)

Колумбия: Варгас, Мурийо, Медина, Тесийо, Мина (55-Санчес), Куадрадо, Кардона (46-Чара), Куеяр (83-Боре), Бариос (90+3-Муриел, Сапата (55-Борха), Диас

Перу: Гайесе, Корсо (78-Лора), Кайенс, Сантамариа, Лопес, Йотун, Куева (69-Гарсия), Карийо, Тапиа (24-Картахена), Пеня (78-Орменьо), Лападула