Воденият от Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина загуби с 0:1 контролата със САЩ, играна в Калифорния.

Балканският тим игра с човек по-малко в по-голяма част от мача, тъй като 21-годишният Амар Бегич получи директен червен картон още в 40-ата минута за грубо нарушение срещу Келин Акоста.

Националният отбор на САЩ постави рекорд по победи в една календарна година със 17-ия си успех за 2021 година.

Американците владееха повече топката, макар и двата тима да направиха по три удара в очертанията на вратата на съперника.

20-годишният Коул Басет донесе победата на САЩ в 89-ата минута, след като се разписа при добавка след изстрел на влезлия като резерва 18-годишен Джонатан Гомес.

В състава на Босна и Херцеговина имаше доста играчи от вътрешното първенството на страната, а звездите Един Джеко, Миралем Пянич, Асмир Бегович и Сеад Колашинац останаха в Европа.