Русия и Белгия сътвориха истинско зрелище за феновете, завършвайки 3:3 в контрола на “Олимпийския стадион Фишт” в Сочи. Никога преди това руският национален тим по футбол не бе играл в черноморския курорт, домакинствал на Зимните олимпийски игри през 2014 година.

Защитникът на ЦСКА (Москва) Виктор Васин (3) изведе домакините напред в резултата още в самото начало след асистенция на Дмитри Комбаров от Спартак (Москва). Нападателят на Евертън Кевин Миралас (17-дузпа) изравни, а малко преди почивката белгийците направиха пълен обрат и дори взеха комфортен аванс след попадения на Кристиан Бентеке (42, 45) от Кристъл Палас, като асистенцията за втоото бе на Насер Шадли от Уест Бромич.

През втората част футболистите на Сборная бяха по-активни и стигнаха до равенство в самия край. Алексей Миранчук (74) от Локомотив (Москва) намали на 2:3 след пас на Александър Букаров (90+2) от Ростов, който сам оформи крайния резултат 3:3 след подаване на Александър Самедов от Спартак (Москва).