Рекордьорът по спечелени шампионски титли на Италия Ювентус допъсна домакинска издънка срещу Катания и завърши 2:2 в среща от 34-ия кръг на Серия "А". Алесандро Дел Пиеро даде два гола аванс на "бианконерите", но те изпуснаха трите точки след попадения за Катаня на Алехандро Гомес и Франческо Лоди буквално в последната секунда.

Първото полувреме бе равностойно, като на моменти дори гостите от Сицилия се задържаха по-често в половината на "бианконерите". В 19-ата минута след центриране от корнер реферът свири изключително спорна дузпа в полза на "Старата госпожа" за игра с ръка на бранител от Катаня в наказателното поле. Ветеранът Алесандро Дел Пиеро бе хладнокръвен от бялата точка и реализира за 1:0. Въпреки гола гостите продължиха да се държат достойно на терена. В 38-ата минута ръбският национал Милош Красич центрира отдясно Дел Пиеро вкара малко куриозен гол. Защитник на гостите изби топката в гърдите на ветерана и след това тя влезе във вратата за 2:0.

След почивката домакините се прибраха да бранят аванса си, а сицилианци се втурнаха в атаки с надеждата, че поне може да вкарат поне едно попадение. В 77-ата минута Красич отново центрира, а Лука Тони стреля с глава, но стражът на Катаня се намеси решително и спаси. Четири минути по-късно усилията на гостите дадоха резултат и Алехандо Гомес върна едно попадение за 2:1. В края на срещата сицилианците натиснаха и натикаха "бианконерите" в собствената им половина. В последната минута на добавеното време гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Франческо Лоди с чудесен шут прехвърли стената и вратарят Джанлуиджи Буфон само с поглед проследи как топката влиза във вратата за крайното 2:2.

След тази подялба на точките Юве остана на седма позиция с 53 точки и на практика се сбогуба с шансовете си за четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Четири кръга преди края "Старата госпожа" изостава на 7 точки от четвъртия в момента Лацио. Катания пък спечели изключително важна точка в битката си за оцеляване, като заема 16-а позиция с 37 пункта. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
От 23 април (събота)
1:0 Симоне Перота (4)

Каляри – Фиорентина 1:2
0:1 Черки (45), 1:1 Косу (46), 1:2 Черки (50)

Дженоа – Лече 4:2
0:1 Ди Микеле (3), 1:1 Флоро Флорес (10), 1:2 Ди Микеле (30), 3:2 Паласио (43, 54), 4:2 Флоро Флорес (60)

Болоня – Чезена 0:2
0:1 Джакерини (48), 0:2 Малонга (84)

Бари – Сампдория 0:1
0:1 Поци (59-д)

Интер – Лацио 2:1
0:1 Сарате (24), 1:1 Снайдер (40), 2:1 Ето'о (53)

Палермо – Наполи 2:1
0:1 Кавани (2-д), 1:1 Балзарети (38), 2:1 Бово (45-д)

Удинезе – Парма 0:2
0:1 Амаури (13), 0:2 Амаури (90)

0:1 Робиньо (82)

1:0 Алесандро Дел Пиеро (19), 2:0 Алесандро Дел Пиеро (38), 2:1 Алехандро Гомес (81), Франческо Лоди (90+5)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.