Борусия (Дортмунд) се наложи с убедителното 4:0 в домакинството си на Фрайбург от третия кръг на Бундеслигата в Германия. Големите таланти на "жълто-черните" се развихриха и бяха с огромна заслуга за успеха.

Норвежкото чудо Ерлинг Холанд блесна с два гола, а 17-годишният американец Джовани Рейнс с три асистенции. Точни във вратата на Фрайбург бяха още Емре Джан и появилият се на смяна Феликс Паслак (22-годишен).

Така Борусия се върна на победния път, след като в миналия кръг отстъпи с 0:2 на Аугсбург.

Футболистите на треньора Люсиен Фавър доминираха срещу Фрайбург от началото на мача, но направиха няколко пропуска. Трудът им беше възнаграден в 31-ата минута, когато Холанд откри резултата след отлично подаване на Джовани Рейна - 1:0.

Веднага след началото на второто полувреме "жълто-черните" удвоиха преднината си. Джовани Рейна центрира от корнер, а пред вратаря Флориан Мюлер топката с глава засече Емре Джан - 2:0. Третото попадение за Борусия падна в 66-ата минута. То отново бе дело на Ерлинг Холанд, а асистенцията пак бе на Рейна. В добавеното време на срещата Феликс Паслак оформи крайното 4:0.

В друг мач от кръга Айнтрахт (Франкфурт) постигна обрат и победи с 2:1 Хофенхайм. В 18-ата минута Андрей Крамарич даде аванс на гостите, но след почивката домакините доминираха и стигнаха до успеха. В 54-ата минута Дайчи Камада вкара за 1:1. В 71-ата Бас Дост се разписа за 2:1.

Айнтрахт събра 7 точки и оглави временното класиране, докато Хофенхайм остава с 6, колкото имат още Борусия (Дортмунд), Аугсбург и Ведер.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА НА БОРУСИЯ!

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 3 КРЪГ:

2 oктомври 2020 г. (петък), 21:30 часа
Унион (Берлин) - Майнц 05 4:0
1:0 Макс Крузе (13), 2:0 Маркус Ингварсен (49), 3:0 Марвин Фридрих (63), 4:0 Йоел Похянпало (64)

3 oктомври 2020 г. (събота), 16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Фрайбург
1:0 Ерлинг Холанд (31), 2:0 Емре Джан (47), 3:0 Ерлинг Холанд (66), 4:0 Феликс Паслак (90+2)

Айнтрахт (Франкфурт) - Хофенхайм 2:1
0:1 Андрей Крамарич (18), 1:1 Дайчи Камада (54), 2:1 Бас Дост (71)

Кьолн - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:3
0:1 Aласан Плеа (14), 0:2 Щефан Лайнер (16), 0:3 Ларс Щиндъл (56-дузпа), 1:3 Елвис Реджбекай (84)

Вердер - Арминия (Билефелд) 1:0
1:0 Леонардо Битенкурт (27)

Щутгарт - Леверкузен 1:1
0:1 Патрик Шик (7), 1:1 Саша Калайджич (76)

3 oктомври 2020 г. (събота), 19:30 часа