Сенегалският нападател Маме Диуф, който през зимата бе привлечен от Манчестър Юнайтед и се превърна в основен голмайстор на Хановер, получи тежка контузия в глезена при победата срещу Волфсбург (2:0) в междинния 30-и кръг на германската Бундеслига. Самият той вкара първия гол след бърза контраатака в 44-ата минута, а Я Конан подсигури победата на “червените” с точно изпълнена дузпа в 77-ата минута.

В 65-ата минута обаче Диуф бе заменен принудително заради травмата и според първоначалните прогнози едва ли ще играе за Хановер до края на сезона. От началото на година сенегалецът вкара 10 гола в 15 мача за “червените”, като 6 от попаденията бяха в Бундеслигата.

Хановер продължава да води битка за евроквота, като в момента е на седмо място в класирането с 44 точки, колкото има и шестия Байер (Леверкузен), който обаче с по-добра голова разлика. Петият и шестият в крайното класиране на Бундеслигата се класират за участие в Лига Европа.