Голмайсторът на Волфсбург Бас Дост е по-ефективен от двете големи звезди на футбола в момента Лионел Меси (Барселона) и Кристиано Роналдо (Реал Мадрид) от началото на 2015 година.

Холандският нападател е реализирал 9 гола в 5 мача за първенство и 2 попадения в една среща от Лига Европа – при успеха с 2:0 срещу Спортинг (Лисабон) в миналия четвъртък. Дост е вкарал тези 11 гола само в рамките на 24 дни - от 30 януари до 22 февруари. За изминалите пет кръга от новата година той е бил на терена 427 минути, което означава, че бележи на всеки 47 минути. За сравнение, Лионел Меси вкарва гол за Барселона средно на 61 минути от началото на годината, а на Кристиано Роналдо са му нужни по 155 минути за всяко попадение.

Все пак Меси е най-полезен от тримата с 11 попадения само за първенство. След него в класацията от водещите пет първенства в Европа се нареждат голмайсторът на Волфсбург Бас Дост и звездата на Тотнъм Хари Кейн с по 9 гола.