Уругвайският нападател Луис Суарес се отчете с гол при дебюта си за Ливърпул, а “червените” записаха трета поредна победа след успеха си с 2:0 над Сток Сити в мач от 25 кръг на Висшата лига.

Вратарят на “грънчарите” Асмир Бегович прояви невероятен рефлекс през първото полувреме, когато с една ръка парира удар с глава на Глен Джонсън от 5 метра. Словенецът нямаше какво да стори при попадението на Раул Мейрелеш в 47-ата минута. Джон Карю стреля встрани от вратата при едно от чистите положения за гостите.

В 79-ата минута Суарес избяга от капана на изкуствената засада и излъга Бегович преди да прати топката към вратата. Въпреки опита на Анди Уилкинсън да изчисти, топката се озова във вратата. Все още не е ясно дали това попадение ще бъде обявено за автогол или ще бъде записано на Луис Суарес.

Скоро след това и Пепе Рейна трябваше да покаже класа на голлинията на Ливърпул, когато спаси опасен удар на Джон Уолтърс.

Българският национал Мартин Петров не игра за Болтън при победата с 1:0 над Уулвърхемптън. Успехън дойде след гол на привлечения под наем от Челси Даниел Стъридж в добавеното време.

Тотнъм се утвърди на петото място след успех с 1:0 като гост на Блекбърн. Единственото попадение в мача падна в самото начало, а негов автор бе Питър Крауч.

Манчестър Сити вече изостава на 8 точки от лидера Манчестър Юнайтед, след като направи 2:2 като гост на Бирмингам. “Гражданите” на два пъти повеждаха в резултата чрез Тевес и Коларов, но допускаха изравняване след голове на Жигич и Гарднър. Тежка контузия през първото полувреме получи Майка Ричардс.

Роби Кийн записа голов дебют за Уест Хям при победата с 3:1 над Блекпул като гост. Два гола за “чуковете” реализира Виктор Обина. “Мандарините” се отчетоха с почетен гол на Чарли Адам директно от корнер./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 25 КРЪГ

Арсенал - Евертън 2:1
0:1 Саха (24), 1:1 Аршавин (70), 2:1 Косчелни (75)

Съндърланд - Челси 2:4
1:0 Бардсли (3), 1:1 Лампард (15-дузпа), 1:2 Калу (23), 2:2 Ричардсън (27), 2:3 Тери (61), 2:4 Анелка (90+3)

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 3:1
1:0 Рууни (1), 2:0 Рууни (45+1), 2:1 Бент (59), 3:1 Видич (63)

Уест Бромич - Уигън 2:2
1:0 Одемвинги (5), 1:1 Нзогбия (20), 1:2 Уотсън (43), 2:2 Фортюн (79)

От 2 февруари (сряда)
Бирмингам - Манчестър Сити 2:2
0:1 Карлос Тевес (4), 1:1 Никола Жигич (23), 1:2 Александар Коларов (41), 2:2 Крейг Гарднър (77-автогол)

Блекпул - Уест Хям 1:3
0:1 Виктор Обина (24), 0:2 Роби Кийн (37), 1:2 Чарли Адам (42), 1:3 Виктор Обина (44)

Болтън - Уулвърхемптън 1:0
1:0 Даниел Стъридж (90+2)

Блекбърн - Тотнъм 0:1
0:1 Питър Крауч (3)

Фулъм - Нюкасъл 1:0
1:0 Деймиън Дъф (67)

Ливърпул - Сток Сити 2:0
1:0 Раул Мейрелеш (47), 2:0 Луис Суарес (79)