Българският защитник Николай Бодуров отново беше титуляр за Мидтиланд при загубата с 3:5 при гостуването на лидера ФК Копенхаген пред повече от 18 хиляди зрители на стадион “Паркен”. Нашият бранител получи жълт картон в 90-ата минута.

Мачът стартира много лошо за гостите от Хернинг, които още в 10-ата минута изоставаха с 0:2 заради головете на Томас Дилейни в 5-ата и на Федерико Сантандер пет минути по-късно. В 50-ата минута Мартин Пушич намали, но минута по-късно Бенямин Вербич покачи на 3:1. Якуб Поулсен отбеляза за 2:3 в 60-ата минута, но самият той предизвика дузпа 18 минути по-късно.

Николай Йоргенсен я вкара за 3:3, а Поулсен намали на 3:4 в 81-ата. Всичко свърши с втория гол на Йоргенсен в 84-ата минута за 5:3.След успеха ФК Копенхаген има 56 точки от 27 кръга, следван от Сьондериске с 49, Олборг вече е с 46 след днешната победа над Брьондби с 3:0. Мидтиланд е на 4-а позиция с 45./БЛИЦ СПОРТ