ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Актуалният шампион Катар се класира за финала на Купата на Азия, на която е домакин, след победа с 3:2 над Иран. Там катарците в събота ще срещнат в спор за трофея изненадата Йордания, чийто тим снощи победи Южна Корея с 2:0.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Сардар Азмун изведе Иран напред след страхотно изпълнение още в четвъртата минута, но катарците стигнаха до пълен обрат след попадения на Ясем Абулсалам (17') и Акрам Афиф (43').

Иранците изравниха от дузпа, реализирана от Алиреза Джаханбахш (51') в началото на втората част. Алмоез Али обаче донесе победата на домакините осем минути преди края на редовното време.

Иран довърши двубоя с човек по-малко след червен картон на Хализадех в добавеното време, след което опита да натисне дори с човек по-малко и дори удари греда в 114-ата минута, но не успя да вкара мача в продължения и за пореден път отпадна на полуфиналната фаза на турнира.

Иран бе в серия от 18 поредни мача във всички турнири без загуба. Катар пък няма поражение за Купата на Азия вече в 13 поредни срещи.