Севиля и Леванте направиха истинско шоу за феновете и си вкараха осем гола (5:3) в двубой от 10-ия кръг на Ла Лига.

Домакините поведоха още в осмата минута с попадение на Оливер Торес (1:0), а в 24-ата Рафа Мир удвои (2:0). Севиля можеше да поведе с 3:0 в 29-ата минута, но Сусо удари гредата. Леванте намали в 33-ата минута с гол на Хосе Луис Моралес (2:1), а в 38-ата Диего Карлуш направи резултата 3:1 за Севиля.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

През втората част паднаха още четири попадения. Мунир Ел Хадади вкара за 4:1 за Севиля, Хосе Луис Моралес се разписа за 4:2, а Гонзало Мелеро стопи още повече аванса на домакините за 4:3.

Фернандо Режеш оформи крайното 5:3 в 64-ата минута. В последните минути на мача съдията Валентин Писаро посочи бялата точка пред вратата на Севиля, но след консултация в ВАР, отмени решението си.

Севиля се изравни с лидера Реал Сосиедад с по 20 точки, докато Леванте е на предпоследна позиция с 5.