ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

ПСЖ спечели с убедителното 5:2 домакинството си на Монако в дербито за върха в Лига 1. Точни за домакините бяха Гонсало Рамош, Килиан Мбапе, Усман Дембеле, Витиня и Рандал Коло Муани.

След шестата поредна победа в първенството парижани събраха 30 точки и продължават да водят, откъсвайки се на 6 т. от Монако, който е трети. Вторият Ница има 26 и мач по-малко.

Резултатът на "Парк де Пренс" можеше да бъде открит още в осмата минута, когато Килиан Мбапе получи на добра позиция в наказателното поле, но Филип Кьон го отчая с отличната си намеса. Четири минути по-късно и гостите създадоха първата си опасност. След центриране от корнер Сунгуту Магаса засече с глава, но над напречната греда. В 14-ата минута гол на Монако бе отменен заради засада.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Четири минути по-късно Гонсало Рамош се оказа на точното място, за да открие резултата - 1:0. Радостта на парижани беше кратка. В 22-ата минута Джанлуиджи Донарума допусна сериозна грешка, от която се възползва Такуми Минамино - 1:1.

Малко преди почивката ПСЖ получи дузпа след нарушение на Сунгуту Магаса. Мбапе реализира от бялата точка, въпреки че Кьон усети посоката на изстрела - 2:1.

В началото на второто полувреме Монако можеше отново да изравни. Минамино се оказа на добра позиция, но Донарума този път се намеси отлично и спаси.

В 70-ата минута отборът на Луис Енрике отбеляза трети гол. Усман Дембеле този път бе точен. Само две минути по-късно Витиня направи резултата 4:1, изпращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

В 76-ата минута Фоларин Балогун наказа Донарума за 4:2, разписвайки се след асистенция на Минамино. В шестата минута на добавеното време парижани отбелязаха пето попадение. Появилият се като резерва Рандал Коло Муани оформи крайното 5:2.

За ПСЖ предстои ключов двубой от Шампионската лига срещу Нюкасъл във вторник. Парижани са втори в група "F" с 6 точки, лидер е Борусия (Дортмунд) със 7, трети е Милан с 5, а "свраките" имат 4 и са последни в класирането преди гостуването на "Парк де Пренс".

ПСЖ - МОНАКО 5:2
1:0 Гонсало Рамош (18), 1:1 Такуми Минамино (22), 2:1 Килиан Мбапе (38-дузпа), 3:1 Усман Дембеле (70), 4:1 Витиня (72), 4:2 Балогун (75), 5:2 Рандал Коло Муани (90+6)