Лестър се възползва от загубата на Манчестър Сити и излезе еднолично на първото място във Висшата лига, след като в мач от 15 кръг се наложи с 3:0 като гост на Суонзи. И трите попадения бяха реализирани от Рияд Марез.

Срещата беляза края на головата серия на Джейми Варди, който се беше разписал в 11 поредни мача в първенството за „лисиците”. Така английският национал остана на едно попадение от рекорда на Джими Дън, който през сезон 1931/32 вкарва в 12 поредни мача за Шефилд Юнайтед.

Марез откри резултата още в петата минута, а в 22-ата удвои аванса на гостите. Алжирският национал оформи своя хеттрик в 67-ата минута след асистенция на Варди.

Загубата усложни положението на мениджъра на Суонзи Гари Монк, който е под постоянно напрежение за уволнение заради слабите резултатите на тима. Лестър пък сложи край на негативната си серия три поредни поражения при визита на „Либърти Стейдиъм”. „Лисиците” дори не бяха отбелязали гол в тези три мача.

Победата позволи на тима на Клаудио Раниери да събере актив от 32 точки, две повече от втория Арсенал. Лестър има три пункта аванс пред Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед. Суонзи е 15-и с 14 точки, на четири пред зоната на изпадащите.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
05.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити 2:0
1:0 Марко Арнаутович (7), 2:0 Марко Арнаутович (15)
05.12.15
17:00 ч.
Саутхемптън – Астън Вила 1:1
0:1 Джолиън Лескът (44), 1:1 Ориол Ромеу (73)
05.12.15
17:00 ч.
Суонзи – Лестър 0:3
0:1 Рияд Марез (5), 0:2 Рияд Марез (22), 0:3 Рияд Марез (67)
05.12.15
17:00 ч.
Уотфорд – Норич 2:0
1:0 Трой Дийни (30), 2:0 Одион Игало (90)
05.12.15
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 3:1
1:0 Джоел Кембъл (33), 1:1 Оливие Жиру (45-автогол), 2:1 Оливие Жиру (63), 3:1 Арън Рамзи (90+3)