Първото „Ел Класико“ извън Испания от 1982 година насам завърши с победа за Барселона с 3:2. Битката между каталунците и Реал (Мадрид) се игра на стадион „Хард Рок“ в Маями и завърши с успех с 3:2 за Меси и компания. Двубоят бе за трофея от турнира „International Champions Cup“ и генерална репетиция за предстоящия дуел за Суперкупата на Испания.

Лео Меси, Иван Ракитич и Жерар Пике бяха точни за тима на Ернесто Валверде, а за този на Зинедин Зидан се разписаха Матео Ковачич и Марко Асенсио.

Двата тима излязоха на терена с почти всичко най-добро, с което разполагат. За Барселона в атака действа триото Меси – Суарес – Неймар, а зад тях Бускетс, Иниеста и Ракитич. Реал бе без Роналдо и Кроос. Асенсио заем мястото на португалеца до Бейл и Бензема, а в центъра на терена вместо германеца с Модрич и Касемиро си партнираше Ковачич.

Първото полувреме предложи вихрушка от голове за изпълнилите до краен предел стадиона зрители.

Още до 7-ата минута Барса поведе с 2:0 след попадения на Меси и Ракитич. Първо Серхио Бускетс изведе Меси в наказателното поле, а аржентинският гений  финтира Модрич и преодоля Кейлор Навас. За попадението помогна и рикошет в крака на Варан.

Няколко минути по-късно Неймар демонстрира техника и комбинира с Луис Суарес. Уругваецът отклони към Ракитич, който с плътен шут вкара втори гол за Барселона.

Реал отговори с попадение на Ковачич при първата си опасна акция в 14-ата минута. Хърватинът получи пространство пред наказателното поле и много точно насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Реал изравни играта и направи редица опасни атаки към средата на първата част. Логично дойде и изравняването. „Белите" организираха мълниеносна контра и топката стигна до Марко Асенсио, за когото не бе трудно да разстреля Силесен и да изравни.

На почивката Зидан направи четири промени и в игра влязоха Фернандес, Вайехо, Иско и Васкес.

Промяната в защитата на Реал предизвика объркване и в 50-ата минута Жерар Пике бе оставен непокрит в наказателното поле. Бранителят необезпокояван прати топката в мрежата за 3:2 в полза на Барселона.

Положенията продължиха да се редят едно след друго и пред двете врати. Бейл, Бензема, Марсело и новото попълнение Себайос пропиляха изгодни възможности за изравняване. Пред другата врата Неймар и Серхи Роберто можеха да подпечатат успеха на Барселона, но не успяха да реализират. Така срещата завърши без повече попадения и каталунците вдигнаха трофея.

Съставите:
Реал (Мадрид): Навас, Карвахал (74 - Хакими), С. Рамос (46 - Начо), Варан (46 - Вайехо), Марсело (74 - Т. Ернандес), Каземиро (74 - Йоренте), Модрич (46 - Иско), Ковачич (74 - Д. Себайос), Асенсио (46 - Васкес), Бейл (76 - О. Родригес), Бензема (75 - Б. Майорал)

Барселона: Силесен, Видал (63 - Семедо), Пике (73 - Масчерано), Юмтити (63 - Вермаелен), Алба (74 - Дин), Бускетс (74 - Сампер), Ракитич (73 - Алена), Иниеста (46 - С. Роберто), Меси (63 - Д. Суарес), Л. Суарес (63 - Алкасер), Неймар (73 - А. Туран)

Real Madrid 2-3 FC Barcelona | All Goals... by RussellLerman