Бетис и Райо Валекано завършиха наравно 2:2 във вълнуващ мач от 15-ия кръг на испанската Примера Дивисион, който се игра на стадион „Бенито Виямарин“ в Севиля. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но Алберто буено с две попадения донесе точката на Райо.

Бетис излезе напред в резултата в 27-ата минута, когато Антонио Амая се разписа. Райо Валекано възстанови равенството в 51-ата минута, като точен за 1:1 бе Алберто Буено.

Бетис отново поведе с 2:1 в 81-ата минута след попадение на Жоан Верду и бе много близо до успеха. Алберто Буено отбеляза втория си гол в мача в последните секунди и оформи крайното 2:2.

След това равенство Бетис продължава да е на дъното на подреждането в испанското първенство и е с 10 точки. Райо Валекано е 17-ти с 13.

Селта – Алмерия 3:1
0:1 Сусо (9), 1:1 Фабиан Орелана (26), 2:1 Борха Оубиня (49), 3:1 Шарлиз (59)
30.11.13
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Валядолид 4:0
1:0 Гарет Бейл (33), 2:0 Карим Бензема (36), 3:0 Гарет Бейл (64), 4:0 Гарет Бейл (89)
30.11.13
23:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад 1:2
1:0 Джон Кордоба (31), 1:1 Антоан Гризман (69), 1:2 Кристиан Стуани (81-автогол)
01.12.13
13:00 ч.
Бетис – Райо Валекано 2:2
1:0 Антонио Амая (27), 1:1 Алберто Буено (51), 2:1 Йоан Верду (81), 2:2 Алберто Буено (90)
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Барселона (F+, Филм + HD)
Баланс: 164 мача, 58 победа за Атлетик (Билбао), 28 равенства, 78 победи за Барселона

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.