Болоня и Рома завършиха наравно 3:3 в мач от 22-ия кръг на Серия А. След едната точка домакините от Болоня остават в дъното на класирането, на четири точки от зоната с изпадащите. Рома е на шеста позиция преди останалите срещи от кръга. Гостите от Рим поведоха в резултата в 9-ата минута след гол на Алесандро Флоренци. Легендата Франческо Тоти намери добре младия полузащитник, който с премерен диагонален удар по земя реализира за 1:0. Само 8 минути по-късно Болоня изравни резултата. Алберто Джилардино се пребори за топката на дузпата и я прати във вратата за 1:1. В следващата атака Рома отново поведе – 2:1. Този път Миралем Пянич центрира отдясно и Пабло Освалдо засече с глава за 2:1. В 26-ата минута Болоня върна попадението и резултатът стана 2:2. Разписа се Маноло Габиадини с удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме Болоня за първи път излезе напред в резултата след попадение на Кристиан Паскуато за 3:2 в 59-ата минута. Крайното 3:3 оформи Панайотис Тахсидис след центриране на Франческо Тоти./БЛИЦ

Ювентус – Дженоа 1:1
1:0 Фабио Куалярела (54), 1:1 Марко Бориело (68)
27.01.13
13:30 ч.
Болоня – Рома 3:3
0:1 Флоренци (9), 1:1 Джилардино (17), 1:2 Пабло Освалдо (18), 2:2 Габиадини (26), 3:2 Паскуато (54), 3:3 Тахсидис (74)
Баланс: 145 мача, 63 победи за Интер, 43 равенства, 39 победи за Торино

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.
СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК