ПСВ Айндховен спечели с 3:2 дербито с Фейенорд от 23-ия кръг на холандското първенство. За “филипсите” не игра националът Станислав Манолев, който изтърпя наказание от един мач.

През първото полувреме падна само едно попадение и негов автор беше Ола Тойвонен точно преди почивката. В 66-ата минута Дрийс Мертенс покачи на 2:0.

Това не пречупи гостите от Ротердам и те изравниха чрез Гуйон Фернандес, който се разписа в 71-ата и 79-атра минути. До края на двубоя домакините намериха сили да вземат трите точки и това стана с гол на Закария Лабияд в 85-ата минута.

ПСВ остава начело на класирането с 48 точки с три повече от втория Твенте, който е с мач по-малко. Фейенорд заема шестата позиция с 41 точки.