Олимпик (Марсилия) и Монако завършиха 3:3 в дерби от от 15-и кръг на френската Лига 1. Мачът на "Велодром" се превърна в истинско шоу за зрителите и задоволи и най-големите естети.

Ромен Александрини взриви трибуните в 12-ата минута, откривайки резултата за 1:0. Само 8 по-късно обаче Алмани Туре изравни.
Гостите стигнаха до пълен обрат в 39-ата след бърза контраатака, завършена от Туре - 1:2.

В 51-ата минута Миши Батшуай се оказа най-съобразителен след едно разбъркване в пеналта на "монегаските" при корнер и отбеляза за 2:2.

Фабио Коентрао в 72-ата минута отново изведе Монако напред в резултата - 2:3. В 82-ата Жорж-Кевин Н'Куду оформи крайното 3:3. ОМ е 11-и във временното класиране с 19 точки. Бившият тим на Димитър Бербатов е 7-и с 24 т.