Европейският клубен шампион Челси започна с победа лятната си подготовка по времене на турнето в САЩ. "Сините" от Лондон сразиха Сиатъл Саундърс с 4:2, като и шестте гола паднаха още през първото полувреме. Две от попаденията за гостите бяха дело на Ромелу Лукаку, а още по едно добавиха Еден Азар и Марко Марин. За Сиатъл и двата гола вкара Монтеро.

Още в 3-ата минута Бенаюн подаде към Ромелу Лукаку, който реализира за 1:0. Осем минути по-късно "сините" удвоиха преднината си с попадение на новото попълнение Еден Азар, който стреля силно, топката рикошира в бранител и влезе в мрежата за 2:0. В 14-ата минута Бранислав Иванович направи грешка при изнасянето на топката и я подари на Монтеро, който сам срещу вратаря Иларио не сгреши за 2:1. В 32-ата минута отново Монтеро овладя едно центриране пред наказателното поле и със силен удар в обратния ъгъл изравни за 2:2. Ч

Челси натисна в края на полувремето и в 40-ата минута отново поведе с гол на друго ново попълнение Марко Марин. Германският полузащитник асистира и за последния гол в мача, дошъл в 44-ата минута, когато Лукаку сам срещу противниковия вратар оформи крайното 4:2 за Челси.

След почивката темпото на игра спадна, но въпреки това английският гранд продължи да е по-активен. До нови голове обаче не се стигна. Следващата контрола на лондончани е на 23 юли (понеделник) срещу ПСЖ.

Сиатъл - Челси 2:4
0:1 Лукаку (3), 0:2 Азар (11), 1:2 Монтеро (14), 2:2 Монтеро (32), 2:3 Марин (40), 2:4 Лукаку (44)

Съставът на Челси: Иларио (Блекман 46), Чалоба (Хътчинсън 46), Иванович (Кейн 63) Луис (Кейхил 46), Ферейра (Савил 63), Микел (Есиен 46), Макекран (Лампард 46), Бенаюн (Рамиреш 46), Азар (Какута 63), Марин (Де Бруин 46), Лукаку (Пиазон 63)