Виляреал спечели с 3:2 при гостуването си на Бетис в Севиля в мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига.

Бетис поведе в 30-ата минута, когато Уилям Карвальо отигра към непокрития Гуидо Родригес, който прати топката зад Филип Йоргенсен за 1:0. Десет минути по-късно Александър Сьорлот асистира на Алекс Баена, за когото остана по-лесното - да чукне топката в опразнената врата на домакините за 1:1.

В добавеното време на първата част Пабло Форналс намери с центриране в наказателното поле Вилиан Жозе, който с изстрел в средата на вратата отново даде аванс на севилци - 2:1.

Четири минути след почивката Сократис Папастатопулос се опита да изчисти центриране в малкото наказателно поле, но вместо това прати топката в собствената си врата за 2:2.

Гостите обърнаха резултата в 67-ата минута, когато Жерар Морено изведе Александър Сьорлот, а той прати топката в долния десен ъгъл за 2:3. Три минути след това двата тима останаха с по десет човека на терена, след като Алберто Морено и Чими Авила получиха вторите си жълти картони в срещата.

С победата Виляреал събра 35 точки на 11-ото място, а Бетис остава седми с 42 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!