Исландия разби Лихтенщайн със 7:0 като гост в среща от група J  на европейските квалификации.

Гостите поведоха още в третата минута чрез Давид Олафсон, а в 38-ата минута Хакон Харалдсон удвои. Минути по-късно негов гол бе отменен.

През втората част се разрази истинска вихрушка пред вратата Лихтенщайн, а Арон Гунарсон отбеляза хеттрик.

Първият му гол падна три минути след началото на второто полувреме (48') за 3:0. До края той се разписа още два пъти - в 68-ата за 4:0 и от дузпа в 73-ата минута за 5:0.

В последните пет минути на мача Андри Гудьонсен и Микаел Елертсон вкараха по веднъж, за да оформят крайното 7:0.

Исландия се изравни по-точки с лидерите Босна и Херцеговина, и Португалия, които играят по-късно тази вечер със Словакия и Люксембург. Лихтенщайн е на дъното с две загуби и голова разлика 0:11.