Българският национал Георги Костадинов и Арсенал (Тула) загубиха с 0:3 като домакин на Локомотив (Москва) в среща от 21 кръг на руската Премиер лига.

Мечката игра цял мач за домакините, които регистрираха пета поредна загуба и общо десети двубой без успех в първенството.

Руският национал Фьодор Смолов откри резултата в 71-ата минута, а четири минути по-късно Мурило удвои. Рифат Жемалетдинов оформи крайния резултат пет минути преди почивката.

С този успех „железничарите“ събраха актив от 34 точки и заемат седмо място в класирането. Със същия актив е шестият Ростов. Арсенал (Тула) е на предпоследното 15-о място с 14 точки, на една пред опашкаря Тамбов. С 14 пункта е и 14-ият Уфа.

Последните два отбора в класирането изпадат директно, а 13-ият и 14-ият играят плейофи за оцеляване.