Българският треньор Станимир Стоилов и Анортозис допуснаха сериозна издънка в Третия квалификационен кръг на Лига Европа. В първи мач от кръга кипърският гранд падна насред Ларнака с 0:2 от македонския Работнички (Скопие) и почти се сбогува с турнира. Дебют за Анортозис направиха привлечените това лято Димитър Иванков и Емил Ангелов, а титуляр излезе Игор Томашич. Бившият нападател на “Левски” и Литекс се появи на терена, като смяна в 56-ата минута, но с нищо не успя да помогне на съотборниците си. Българинът си изработи и жълт картон. Попаденията за гостите реализираха Петрович (71) и Велкоски (82). При втория гол основна вина носи Игор Томашич.

Срамът за домакините трябва да е още по-голям, тъй като треньорът на македонците нямаше 18 футболисти и записа само 6 резерви. Освен това в стартовия състав на Работнички имаше две момчета само на по 16 години, родени през 1995-а. Най-възрастният на резервната скамейка беше на 21 години. Освен това треньорът на гостите от Македония беше принуден да извърши смяна още в 38-ата минута, когато контузен напусна Стоянов, а на негово място влезе Петрович./БЛИЦ