Шампионът ПСЖ изненадващо загуби с 1:2 при визитата си на последния Дижон в мач от 12-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани нямаха късмет и направиха куп пропуски пред вратата на домакините, които се възползваха от своите шансове и стигнаха до успеха с голове на Мунир Чуяр (45) и Жондер Кадис (47), които направиха пълен обрат след попадението на Килиан Мбапе (19).

С пропуски пред вратата на съперника се от гостите изредиха Ди Мария, Мбапе и Икарди, който на няколко пъти излизаше на добри позиции, но така и не успяваше да се разпише, в 64-ата минута нацели и напречната греда. Шест минути след това късметът обърна гръб и на Леандро Паредес, който също удари греда с мощен далечен изстрел. До края на мача пропуснаха влезлият като резерва Единсон Кавани и пак Икарди, който на два пъти опита да отправи удар със задна ножица, но без успех.

Все пак Дижон се поздрави с успеха и спря серията от 4 поредни победи на парижани, които остават лидери с 27 точки и 8 пред Нант. Бургундци се отлепиха от дъното и с 12 точки вече са на 18-ата позиция във временното класиране.